Upominki dla leśnej rodzinki

Akcja „Upominki dla leśnej rodzinki”

W dniach 04.11 – 20.11.2019 r. przeprowadziliśmy w naszej placówce akcję „Upominki dla leśnej rodzinki”.
W latach ubiegłych uczestniczyliśmy w podobnych przedsięwzięciach organizowanych przez oddział Straży Miejskiej Animal Patrol.
Ponieważ w tym roku, z różnych względów, akcji nie zorganizowano, a podopieczni Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt
w Łodzinadal potrzebowali naszej pomocy, po konsultacjach z dyrektorem naszej szkoły p. Krzysztofem Gąsiorkiem, kierownikiem w/w ośrodka p. Kamilem Polańskim oraz organizatorem wcześniejszych akcji, pracownikiem sekcji Animal Patrol, p. Łukaszem Berlińskim, postanowiliśmy zbiórkę karmy i środków opatrunkowych dla chorych zwierząt przeprowadzić samodzielnie.
Zanim zaczęliśmy, należało wymyślić hasło dla naszej akcji. Ogłosiliśmy konkurs dla uczniów i ostatecznie zbiórka ruszyła pod nazwą „Upominki dla leśnej rodzinki”.
W ramach akcji, jak co roku, zbieraliśmy: karmę mokrą i suchą dla psów i kotów, wszelkiego rodzaju pożywienie dla ptaków, kozie mleko, orzechy włoskie i laskowe, biszkopty, herbatniki oraz koce i środki opatrunkowe. Dary gromadziliśmy dla ośrodka, z którym szkoła współpracujejuż od kilku lat i który uczniowie dobrze znają. Niesie on pomoc dzikim zwierzętom, chorym i po wypadkach, które pozostawione w naturalnym środowisku nie miałyby szans na powrót do zdrowia. By wrócić na wolność, potrzebują fachowej pomocy oraz opiekiw bezpiecznym miejscu. Taką opiekę znajdują w w/w placówce.

Podczas tegorocznej zbiórki udało nam się zebrać 1100 kg karmy, 23 koce, 72 ręczniki
oraz dużą ilość środków opatrunkowych.

Wzięło w niej udział wielu uczniów z klas 1-8, których w działaniu wspierali rodzice. To nieoceniona pomoc dla chorych zwierząt, a dla dzieci lekcja wrażliwości i empatii.
W imieniu swoim i p. Kamila Polańskiego, z całego serca dziękuję wszystkim Rodzicom i Uczniom, którzy zaangażowali się w akcję, za hojność i bezinteresowną pomoc.

Koordynator akcji
Iwona Filanowska