Kubuś Puchatak

CZYTAMY KUBUSIA PUCHATKA w bibliotece szkolnej.

Święto KEN

14 października 2019 rok - DZIEŃ KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

Klasa 3b warsztaty

ZOBACZ ZDJĘCIA

W roku szkolnym 2019/2020  klasa  3b  będzie nadal  regularnie uczestniczyła
w warsztatach organizowanych przez Muzeum Archeologiczno-Etnograficzne w Łodzi.
    15.10.2019r. byliśmy na pierwszych, tego roku zajęciach, będących podsumowaniem omawianej lektury  „Jak to ze lnem było”.
   W czasie zajęć wykorzystane zostały różnorodne środki dydaktyczne, między innymi: eksponaty z izby muzealnej, wystawki produktów z lnu, wełny i futer oraz prezentacje multimedialne.
Wysłuchaliśmy informacji o tym,  jak żyli nasi przodkowie, czym się zajmowali i jak się ubierali. Odbył się też pokaz dawnych ubrań, a my zgadywaliśmy, z czego zostały wykonane. W tym miejscu przypomnieliśmy sobie historię lnu jako rośliny użytkowej.
Chętni uczniowie mogli samodzielnie wykonywać czynności związane z obróbką lnu (czesanie, międlenie) oraz obejrzeć z bliska, a nawet poprzymierzać dawne stroje.
Następnie przystąpiliśmy do zajęć praktycznych. Każde dziecko miało zaprojektować dawny strój. Prace zabraliśmy do szkoły.
Takie lekcje zachęcają uczniów do efektywnej pracy poprzez samodzielne odkrywanie, poszukiwanie i eksperymentowanie oraz pozwalają utrwalić i usystematyzować zdobytą wcześniej wiedzę i umiejętności.

Klasa  3b z wychowawczynią p. Ewą Andrzejczyk-Ptasińską

Dzień Języków Obcych

26 września  - EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH w naszej szkole

Klasy 1c, 2a i 3a na wycieczce w Rogowie.

ZOBACZ ZDJĘCIA

10 października klasy: 1c, 2a i 3a udały się na wycieczkę do jednego z największych
ogrodów w Polsce - Arboretum w Rogowie. Pod tym obco brzmiącym słowem kryje się świat kwiatów, krzewów i drzew kwitnących o różnych porach roku i oszałamiających kolorami.
Następnie uczniowie zwiedzili Muzeum Lasu i Drewna prezentującego ponad 250 okazów
ptaków, ok. 50 okazów ssaków i kolekcję poroży. Dużą niespodzianką i atrakcją okazała się
wystawa poświęcona nietoperzom. Widok nietoperzy wyeksponowany na specjalnie
skonstruowanym strychu wzbudził wśród dzieci wiele emocji... ale ani odrobiny strachu.

Wyjazd okazał się świetną okazją do miłego spędzenia czasu na świeżym powietrzu,
a także najwspanialszą lekcją przyrody. Żal było wracać.....

Barbara Kassassir, Dagmara Szcześniak, Magdalena Frąckiewicz

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>