Kategoria Sport w szkole
Wyścigi klas pierwszych

W dniu 5.02.2019 r. odbyły się w naszej szkole wyścigi klas pierwszych. Wzięły w nich udział

wszystkie klasy, a więc klasa Ia, Ib oraz Ic. Do wyścigów przystąpiło po ośmiu uczniów

z każdej klasy, a pozostali dopingowali swoich kolegów i koleżanki. Po rozgrzewce i zabawie

ożywiającej, dzieci przystąpiły do poszczególnych konkurencji.  Było mnóstwo emocji, radości,

sportowej rywalizacji oraz głośnego dopingu.

Pierwsze miejsce zdobyła klasa Ib z wynikiem 9 punktów, II miejsce Ic – 8 punktów

i III miejsce Ia – 3 punkty. Na zakończenie rywalizacji każda klasa otrzymała dyplom,

a zawodnicy otrzymali słodkości i owoce.

Barbara Kobalczyk

WICEMISTRZOSTWO ŁODZI

KOLEJNE  WICEMISTRZOSTWO  ŁODZI  DLA NASZEJ  SZKOŁY

W ostatni wtorek  stycznia w  Szkole Podstawowej nr 56 rozegrany został finał Igrzysk Dzieci w piłce siatkowej chłopców. Do finału po kolejnych etapach rozgrywek awansowały SP 42, SP 91, SP Salezjańska oraz gospodarz zawodów. Aby wyłonić mistrza Łodzi zespoły rywalizowały systemem „każdy z każdym”. Poziom sportowy drużyn był wysoki a zawodnicy wszystkich zespołów zostawili serce na boisku.
Ostatecznie Mistrzem Łodzi została SP 56. Srebro dla SP 91, brąz dla SP 42 a SP Salezjańska zajęła czwarte miejsce.

Skład WICEMISTRZÓW ŁODZI:
Szymon Wiśniewski, Oskar Petryniak, Mateusz Dąbrowski, Maciej Wojtyczka, Tymoteusz Balcerowski, Bartosz Łyczek, Oliwier Juncewicz, Szymon Kmieć, Bartosz Borchon, Wojciech Śniecikowski, Tomasz Kroczyński, Szymon Pabin, Łukasz Pirek, Adrian Tomaszewski, Bartłomiej Dmochowski, Juliusz Klimkiewicz.

Mistrzostwa Łodzi - siatkówka dziewcząt

Eliminacje do Mistrzostw Łodzi w siatkówce dziewcząt „4”

30.11.18 w zawodach wzięły udział 3 drużyny dziewcząt ze szkół: SP 91, SP 149,

ZS-P5 . Walka pomiędzy dziewczętami była zacięta, ale nasze  okazały się najlepsze

bez problemu pokonując przeciwników 2-0 i awansując do kolejnego etapu, który odbył

się 18.12.12. Tym razem musiały uznać wyższość przeciwnika ulegając 0-2 SP 71

oraz 1-2 szkole salezjańskiej.

Skład drużyny :

• Kamińska- Taga Martyna ( kapitan)
  • Kamińska Wiktoria
  • Gortat Gabriela
  • Kopczyńska Dominika
  • Pielesiak Kinga
  • Strumiłło Karolina
  • Glegoła Nikola
  • Natalia Grzelak
  • Gortat Hanna
  • Anrzejczak Nikola
Trener: Anna Schabowicz

INAUGURACJA SEZONU 2018/19

ZWYCIĘSTWO  SIATKARZY  NA  INAUGURACJĘ  SEZONU  2018/19

Bardzo   udany  występ  zaliczyli reprezentanci  naszej  szkoły, którzy  w  minioną  niedzielę  wzięli  udział  w  ogólnopolskim   turnieju

o  „ Puchar  Żychlińskiej  Akademii  Siatkówki”.  I zespół  dotarł  do  finału  w  którym  po  zaciętej  walce  zwyciężył  2:1 warszawską

drużynę „KS  Saska”. W  nagrodę  odebrał  okazały  puchar i  złote  medale.  Nasz  II  zespół  ostatecznie  wywalczył   V miejsce,

ale  niewiele brakło  aby znalazł  się  w ścisłej  czwórce  walczącej o medale.

W  turnieju  w  Żychlinie   rywalizowało   12 zespołów  z  województwa  łódzkiego, mazowieckiego i  wielkopolskiego . Sporo  grania,

emocji  i zadowolenia  z końcowego  wyniku. Wielkie  brawa  dla naszych chłopaków. I zespół:  Szymon Wiśniewski, Oskar Petryniak,

Mateusz  Dąbrowski, Tomasz Kroczyński , Szymon  Pabin. II zespół: Oliwier  Juncewicz, Bartosz Borchon, Bartosz Łyczek,

Maciej  Wojtyczka.

ROK SZKOLNY  2018/2019

BRĄZOWE MEDALE 2018

BRĄZOWE  MEDALE  W  FINALE  TURNIEJU  „KINDER + SPORT”

W  zakończonym  finałowym  turnieju  KINDER + SPORT  w  kategorii  „2” i  „3” chłopców, nasze  drużyny  kolejny  raz  pokazały  się  z bardzo  dobrej  strony. Wśród  ośmiu  najlepszych  zespołów  województwa  łódzkiego  nasza  „trójka” ( + rezerwowy) w  składzie: Szymon  Wiśniewski, Tymek  Balcerowski, Oskar  Petryniak, Oliwier  Juncewicz ,  wywalczyła  brązowe  medale  pokonując  Lechię  Tomaszów  2:0. Zespół  „dwójek”: Tomasz  Kroczyński, Maciej  Wojtyczka, Adrian  Tomaszewski  zajął  wysokie  V  miejsce. W  obu  kategoriach  zwyciężyły  mocne  ekipy  Bzury  Ozorków.
     Tydzień  wcześniej,  w  półfinałowych  rozgrywkach  wystąpili  chłopcy  z  II  zespołu  w  kat.”3”: Mateusz  Dąbrowski, Bartosz  Łyczek, Bartosz  Borchon, którym  mimo  ambitnej  gry  nie  udało  się  wywalczyć  awansu  do  finałów.
We  wcześniejszych   grach  eliminacyjnych  odpadli  nasi  najmłodsi  zawodnicy  w  kat. „2” (Bartek  Dmochowski, Julek  Klimkiewicz),   (Damian Szczepanik, Igor  Kucharski, Dawid  Wodzyński) (Bartek  Niemowny, Alan  Mikołajewski, Bartek  Jaruga)   zbierający  swoje  pierwsze  siatkarskie  doświadczenia.

Wielkie  gratulacje!!!

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna > ostatnia >>