SZKOŁA PODSTAWOWA nr 91

NIP: 727-18-61-002

Rachunek bankowy szkoły
38 1520 0008 0025 0290 2000 0004

Rachunek bankowy Rady Rodziców:
05 1320 1449 7650 0895 2000 0001

Czytam sobie w bibliotece

2015/2016

Na przełomie października i listopada nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim projekcie Wydawnictwa Egmont i Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie. Dzięki zajęciom w ramach tej akcji, prowadzonym przez p. Basię Kassassir i p. Ulę Wójcik, uczniowie kl. 1 a mieli okazję poznać książki z serii ?Czytam sobie?.

?ZABAWA W MAGA? (26.10.2015 r.)

W czasie warsztatów dzieci wspólnie czytały fragmenty książki ?Syrop maga Abrakabry?autorstwa Wojciecha Widłaka, układały z sylab ?literkowego syropu? własne zaklęcia, tańczyły przy arabskiej muzyce oraz oglądały ilustracje sławnych pałaców. Największą radość sprawiło uczniom odgrywanie wybranych scenek. Widzowie podziwiali nie tylko grę małych aktorów, ale również ich pomysłowe stroje, wykonane z różnobarwnych tkanin i sztucznej biżuterii. Dużym zaskoczeniem dla wszystkich była ?czarodziejska sztuczka?, podczas której pani Basia ?zmniejszyła? pluszowego króliczka.

Więcej zdjęć -  ZOBACZ

?PRZYJACIELE PLANETY ZIEMIA ? (09.11.2015 r.)

Na drugich zajęciach z programu ?Czytam sobie w bibliotece? uczniowie poznali książkę ?Marta I Ufoludek?. Po wysłuchaniu historii  opisanej przez  Wojciecha Widłaka dzieci odpowiadały na pytania oraz układały ilustracje zgodnie z kolejnością wydarzeń. Dużą frajdę uczestnikom spotkania sprawiła prezentacja modelu Układu Słonecznego. Uczniowie odczytywali nazwy miniaturowych planet krążących po swoich orbitach i rozpoznawali Ziemię. Ważnym punktem zajęć była segregacja ?śmieci? do niebieskich, zielonych i żółtych pojemników oraz dyskusja na temat recyklingu. Następnie każdy wykonał portret swojego przyjaciela - Ufoludka. Stworki, nazwane przez małych właścicieli, znalazły się później na wspólnej wystawce.

Więcej zdjęć - ZOBACZ